Naranaag – Jezioro Gangabal – szlak w Kaszmirze

Piękny widokowo lecz znacznie bardziej wymagający, niż ten w Dolinie Aru. Dodatkowo szlak znajduje się zdecydowanie bliżej Srinagaru.

O pierwszym pisałam tutaj

O czym przeczytasz dalej-kliknij, żeby ukryć

Położenie

Wioska oddalona jest o zaledwie 50 km od Srinagaru i 8 km od Kangan, ponad to ulokowana jest nad rzeką Wangath, która, stanowi dopływ rzeki Sind. Dokładna lokalizacja tutaj.

Dojazd

najlepiej wynajętym samochodem, wówczas trasę pokonuje się w ciągu niespełna 2 godzin. Koszt jeepa to ok 2,4 tyś rupii. Autobus ze Srinagaru dojeżdża jedynie do miejscowości Kangan. Co więcej w wiosce można wynająć przewodnika oraz juczne konie.

Trasa trekkingu

Szlak wiodący nad Jezioro Gangabal jest dość stromy, 15 km, ponad 7 godzin wspinania co więcej do pokonania jest 1200 m różnicy wysokości.

U podnóża najwyższego szczytu w tych okolicach, Haramukh 5142 m n.p.m. poza Jeziorem Gangabal, znajduje się również Jezioro Nundkol, jednakże znacznie mniejsze ale widok dwóch tafli, w których przeglądają się okoliczne szczyty, przywodzi na myśl nasze jeziorka w Tatrach. Jednak różnica wysokości jest dość znaczna. Tutejsze, położone są na wysokości 3750 m n.p.m., ponad to szlak można kontynuować w stronę Sonamargu, wówczas należy na niego przeznaczyć ok. 5 dni.

Nocleg

Miejsc noclegowych nie ma zbyt dużo. W wiosce raczej jest się przejazdem, nie oferuje zbyt wielu atrakcji poza szlakami. Zazwyczaj est to jedynie miejsce startowe na dłuższą trasę. Wówczas w samej wiosce spędza się jedną, noc, by potem wyruszyć na trwający nawet kilka dni trekking.

Meadow of Gold Camp

Dodatkowe atrakcje

Dodatkową atrakcją są znajdujące się w Naranaang ruiny świątyni hinduskiego boga Śivy, pochodzącej prawdopodobnie z VIII w. Jest to jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Indiach i poza tym ma swój klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *